نهمین همایش سراسری روانپزشکی کودک و نوجوان

تکامل کودکان در حوزه­ های مختلف رفتاری، هیجانی، شناختی، اجتماعی و اخلاقی مدیون رشد مناسب مغز از نظر ساختاری و کارکردی می­باشد. هرگونه اختلال در مسیر رشد و تکامل سیستم عصبی می­تواند باعث بروز ناهنجاری­هایی در عملکرد کودکان باشد. از جمله این اختلالات می­توان از نقص در قوای هوشی، اختلال طیف اوتیسم، اختلالات ارتباطی و یادگیری و اختلال بیش فعالی/ نقص توجه نام برد کهتشخیص زودرس و مداخله به هنگام می­تواند بسیاری از مشکلات و ناهنجاری­ها را در این کودکان کاهش دهد.

انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان ایران با توجه به رسالت علمی و حرفه­ ای خود نهمین همایش سراسری روانپزشکی کودک و نوجوان با تمرکز بر نوجوانی و آسیب های روانی – اجتماعی با همکاری وزارت بهداشت، دفتر یونیسف در تهران، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دانشگاه علوم پزشکی تهران و دیگر مراکز علمی و دانشگاهی در ۸-۶ آذرماه ۱۳۹۸ در مرکز همایشهای سازمان مدیریت صنعتی برگزار خواهد کرد.

از کلیه اساتید، دانشجویان و دست­ اندرکاران حوزه­ های مرتبط با سلامت روان کودکان دعوت می­گردد در این رویداد علمی مشارکت نموده و آخرین دستاوردهای علمی در این حوزه را ارائه نمایند. امید است همایش ­هایی از این نوع بتواند از یک طرف باعث ارتقاء دانش در زمینه اختلالات روانپزشکی کودک و نوجوان گردد و از طرف دیگر اهمیت این مباحث را برای سیاستگزاران سلامت کشور را بیش از پیش مطرح نماید.

به امید روزی که تمامی نوجوانان این مرز و بوم از امکانات لازم در زمینه پیشگیری، تشخیص، درمان و توانبخشی در حوزه سلامت روان برخوردار گردند.

 

دکتر مهدی تهرانی دوست

رئیس انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان ایران

و رییس نهمین همایش روانپزشکی کودک و نوجوان

لطفا چکیده مقالات خود را تا تاریخ ۲۰ شهریورماه از طریق لینک زیر ارسال نمایید.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4crm1skw1QJvW5lIFxs4OwMCWBY3zN66W-jgGrTWtcFP81w/viewform?usp=sf_link

خواهشمند است جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با دفتر انجمن تماس حاصل فرمایید.

نشانی پستی:
تهران، خیابان کارگر جنوبی، بیمارستان روزبه، بخش روانپزشکی کودک و نوجوان ایران
تلفن:
۵۵۴۰۹۴۹۵ (۰۲۱)
نشانی پست الکترونیکی:
[email protected]