مطالب آموزشی

در این قسمت از سایت، انجمن روان پزشکی کودک و نوجوان ایران بمنظور ارتقای دانش متخصصین حوزه‌ی سلامت روان، والدین، کودکان و نوجوانان مطالب آموزشی مورد نیاز هر یک از این گروه ها را جداگانه گردآوری نموده است. از آنجا که بسیاری از مطالب موجود در سایت‌ها و منابع اینترنتی از اعتبار علمی کافی برخوردار نیست انجمن روان‌پزشکی کودک و نوجوان ایران متشکل از اعضای هیئت علمی فوق تخصصی دانشگاه‌های علوم پزشکی سعی نموده است این کمبود را جبران نماید. مطالب ارائه شده در این قسمت برگرفته از منابع علمی معتبر و توسط همکاران روان پزشک کودک و نوجوان تهیه شده است. همکاران محترم، والدین عزیز و فرزندانشان می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را با مراجعه به بخش‌های مشخص شده دریافت نمایند. لازم به ذکر است که چنانچه نیاز به مطالب تخصصی‌تر در یک حوزه داشتید می توانید با همکاران ما در انجمن روان پزشکی کودک و نوجوان تماس گرفته یا با ما مکاتبه نمائید. ضمنا انتشار مطالب این قسمت صرفا با اجازه‌ی کتبی از انجمن روان پزشکی کودک و نوجوان امکان پذیر است.

مطالب آموزشی ویژه متخصصین

همکار محترم:

انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان ایران در راستای رسالت خویش برای ارتقای دانش متخصصین حوزه سلامت روان کودکان و بمنظور ایجاد بستری برای تبادل اطلاعات علمی بین همکاران، و آشنائی با آخرین دستاوردهای علمی، اقدام به راه‌اندازی این قسمت از سایت نموده است. مطالب این قسمت بر گرفته از نوشته‌ها، سخنرانی‌ها و مطالبی است که توسط اعضای هیئت علمی فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان دانشگاه‌های علوم‌پزشکی تهیه شده است. برای سهولت دسترسی، مطالب در قالب بخش های مختلفی تقسیم‌بندی شده‌اند و شما می‌توانید با مراجعه به هریک از این قسمت‌ها مطالب مورد نیاز خود را بیابید. با توجه به لزوم احترام به اصل مالکیت معنوی ضروری است در صورت استفاده از مطالب منبع و نام افراد ذکر شود.

امید است این اندک خدمت ما مورد توجه شما قرار گیرد. انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان از نظرات و پیشنهادات سازنده شما استقبال می‌نمابد. برای تهیه هر یک از کتابچه های زیر با دفتر انجمن تماس و سفارش خود را ثبت نمایید.

                

مطالب آموزشی ویژه معلمین

معلمین محترم:

انجمن روان‌پزشکی کودک و نوجوان ایران در راستای رسالت خویش یعنی ارتقای سلامت روان کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها تلاش نموده‌است منبعی را برای دسترسی افراد به اطلاعات علمی معتبر در خصوص شیوه‌های ارتقای بهداشت روانی فراهم نماید. از آنجا که بسیاری از مطالب ارائه‌شده در رسانه‌ها ممکن است از اعتبار علمی کافی برخوردار نباشند فراهم نمودن یک منبع علمی معتبر از سوی انجمن که به همت اساتید فوق تخصص روان‌پزشکی کودک و نوجوان ایران امکان پذیر شده است، می تواند به افراد کمک نماید تا به اطلاعات معتبرتری دسترسی داشته باشند. معتقدیم معلمین نقش مهمی را در کمک به رشد، تکامل و تعالی فرزندانمان در طول سال‌های کودکی و نوجوانی برعهده دارند و ممکن است برای انجام این وظیفه‌ی دشوار و ایفای مؤثرتر نقش خویش نیازمند اطلاعات تخصصی در زمینه‌های مرتبط با رشد و تکامل کودکان و چگونگی مواجهه با چالش‌های اساسی آن باشند. لذا انجمن روان‌پزشکی کودک و نوجوان ایران با اختصاص این بخش از سایت خود به این امر، تلاش نموده است قدمی هرچند کوچک در رفع این نیاز بردارد. امید است این خدمت اندک ما مورد قبول معلمین و مربیان عزیز قرار گیرد.

انجمن روان‌پزشکی کودک و نوجوان ایران پذیرای نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما در این زمینه می باشد. شما می توانید نظرات خود را از طریق نشانی الکترونیکی انجمن برای ما ارسال نمائید.

مطالب آموزشی ویژه والدین

پدر و مادر گرامی:

انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان در راستای رسالت خود یعنی ارتقای سلامت روان کودکان و نوجوانان و بمنظور ایجاد تسهیلات برای دسترسی والدین محترم به اطلاعات علمی و صحیح، بخش مطالب آموزشی ویژه والدین را راه‌ اندازی نموده است. مطالب این قسمت از سایت با تلاش اساتید فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان ایران فراهم شده است و در هر قسمت اسامی اساتید و منابع مطالب معرفی شده اند. شما می‌توانید در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در یک زمینه خاص به منبع معرفی شده مراجعه نمائید. در استفاده از مطالب آموزشی توجه به این نکته ضروری است که در آموزش‌های همگانی از طریق رسانه‌ها بطور معمول اطلاعاتی عرضه می‌شود که برای اکثریت افراد قابل استفاده باشد لذا در صورت نیاز به اطلاعات اختصاصی‌تر بخصوص در مواردی که با یک مشکل جدی روبرو هستید لازم است به منابع اختصاصی‌تر یا متخصصین روانپزشکی و روانپزشکان کودک و نوجوان مراجعه نمائید. امید است این قدم هرچند کوچک ما موجب ارتقای سلامت روان عزیزان شما شود.
انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان ایران از نظرات و پیشنهادات سازنده شما استقبال می کند.  

مطالب آموزشی ویژه کودکان

کودکان عزیز:

در این قسمت انجمن روان‌پزشکی کودک و نوجوان ایران درنظر دارد با کمک روان‌پزشک‌های کودکان مطالبی را برای مطالعه شما فراهم نماید. این مطالب به شما کمک می‌کند تا از سلامت روانی خود محافظت نمائید و مهارت‌های لازم را برای بهبود زندگی خود یادبگیرید. مهارت‌هایی که می‌توانند به شما کمک کنند تا با مشکلات بهتر روبرو شوید، ناراحتی‌ها را از خود دور کنید و آرامش روانی را برای خود فراهم سازید. شما می توانید به کمک والدین خود این مطالب را بخوانید و سؤالات خود را از آن‌ها بپرسید. همچنین می توانید سؤالات و نظرات خود را با ما مطرح کنید. برای همگی شما آرزوی شادی و موفقیت داریم.

مطالب آموزشی ویژه نوجوانان

نوجوانان عزیز:

در این قسمت از سایت مطالبی را برای مطالعه‌ی شما در نظر گرفته‌ایم. این مطالب به کمک فوق تخصص‌های روان‌پزشکی کودک و نوجوان کشورمان فراهم شده‌اند. مطالعه‌ی این مطالب به شما کمک خواهد نمود تا بتوانید عوامل تهدید کننده سلامت روانی را بشناسید و مهارت‌ها مراقبت از سلامت روانی خود را افزایش دهید. از آنجا که دوره‌ی نوجوانی به عنوان یکی از مهمترین دوران‌های زندگی انسان با فراز و نشیب‌ها و چالش های مختلفی همراه است ما امیدواریم بتوانیم با فراهم نمودن اطلاعات متناسب با نیازهای این دوره رشدی در جهت موفقیت شما گامی هرچند کوچک برداریم. دست یابی به این هدف بدون کمک و یاری شما امکان پذیر نیست و انجمن روان‌پزشکی کودک و نوجوان ایران از نظرات و پیشنهادات شما استقبال می نماید.